Diskuzní fórum

   Zde můžete reagovat a opovídat na ostatní příspěvky. Vše ale výhradně v mezích slušnosti a konstruktivní diskuze bez osobních invektiv a pod. Požadavek na založení nového diskuzního tématu sdělte v knize návštěv. Vyhrazuji si právo vymazat všechny příspěvky nedodržující základní míru slušnosti a s problematikou orchidejí, případně s diskutovaným tématem nesouvisející.    Administrátor

Diskusní téma: Orchideje ze supermarketů.

Re: Re: Laelia liliputana

Datum: 09.01.2012 | Vložil: Věra

děkuji mnohokrát za odpověď.
Přeji hezký den, Věra

co teď ?

Datum: 21.11.2011 | Vložil: Zdenka

Dobrý den, než vše pročtu, prosím o radu, mám svou první orchidej,
snad jsem správně určila
White Phalaenopsis
kvetla úžasně přes tři měsíce
https://www.svetobrazku.cz/upload/images/cqs1321653731e.JPG
teď odpadávají květy, tak nevím, co s pozůstalým šlahounem, normálně bych jej odstřihla, .. ale ...protože všem známým odešly, nechci jí nijak ublížit, protože se naopak odhodlávám těmto krasavicím věnovat více..
Moc děkuji za odpověď, vaše povídání vypadá zajímavě, tak tu teď budu trávit po večerech nějaký čas.

paph magic lantern

Datum: 16.11.2011 | Vložil: Terka

Dobrý den, ve fotogalerii jsem zahlédla tohoto pafíka. Mám ho také a moc mi nejde, proto bych se vás chtěla zeptat, v jakých podmínkách ho pěstujete. Já ho mám cca 2,5 roku. Je pravda, že do teď jsem kupovala destilku na zalévání a když jsem to nestihla zalila jsem občas i vodou kohoutkovou. Před pár měsíci jsem ale už koupila reverzní osmózu a zelévám jen tou. Ostatní pafíčka začala vzkvétat, nasadila na květy a tak. A tenhle pořád nic. Jen pár nových lístků a kořenů. Za tu dobu, co ho mám mi nevytvořil žádnou novou růžici. Natož aby nasadil na květ. Přitom se ho opravdu v zimě snažím týrat chladnem, mám ho na parapetu, kde mi klesá teplota ke cca 13stupňům. Co mi s ním poradíte?
Mockrát děkuji

Paphiopedilum

Datum: 11.11.2011 | Vložil: D. Lukešová

Dobrý večer,

chtěla bych se zepta zda se někde v ČR dá sehnat orchidejka Paphiopedilum adductum a v jaké cenové relaci by se pohybovala, moc se mi tyhle druhy líbí.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem
Dagmar Lukešová

Re: Paphiopedilum

Datum: 12.11.2011 | Vložil: fr.kunc@seznam.cz

zkuste to na terra koruna , tam by se dalo sehnat tohle papíčko. mají docela prííma bohatý výběr , ale nejlepší je telefonní kontakt , nebo ještě lepší osobně . sídlí u lysé nad labem , ta vesnice se jmenuje - bez záruky - čičice , nebo žižice , nezapamatoval jsem si to.majitel je tuším holanďan , ale jeho manželka umí bezva česky , takže žádný problém ....
zdravím
f.k.

dotaz

Datum: 11.08.2011 | Vložil: Oldřich Prajzler

Zakoupil jsem v supermarketu Cattleyi kterou mám přibližně měsíc. Snažil jsem se o tuto květinu starat dle návodu. Asi před týdnem jsem zjistil,že květy postupně hnědnou a opadnou. Mám obavy zda nejde o nějakou nemoc. Předem děkuji za odpověd.

Re: dotaz

Datum: 08.09.2011 | Vložil: administrátor

Zkuste mi poslat na e-mailovou adresu fotografiii vystihující tento problém a pokusím se vám pomoci.

Phalaenopsis

Datum: 02.08.2011 | Vložil: Sanabite

Dobrý den,
potřebovala bych s něčím poradit. Orchideje mi začal kupovat přítel (nesnáší řezané květiny) a já se pokoušela o ně starat, jak jsem to našla na různých stránkách a fórech o nich. Bohužel se mi stalo, že mi uschnuly 2, resp. stonek, na kterém se dělají květy. Postupně se daly do pořádku, rostou jim nové lístky i kořeny. Je možné, že ještě vyraší nový stonek? A jak ho vlastně poznám od kořenů?
Mrzelo by mě, kdyby už nevykvetly. Snad někdo poradí...

Děkuji Jitka

Re: Phalaenopsis

Datum: 08.09.2011 | Vložil: administrátor

Velice se omlouvám, že odpovídám s takovým zpožděním. Byl jsem velice zaneprázdněn a nemohl jsem tedy sledovat dotazy na tomto fóru. I když je to neomluvitelné. Tedy: předpokládám, že se jedná o rostlinu Phalaenopsis, a po odkvětu je možné zkrátit květní stvol na délku 3-4 oček a počkat na jejich vyrašení a tím prodloužení doba květenství. Nová květní výhon poznáte tak, že vyrůstá z paždí listů směrem nahoru a ve velikosti 1-2 cm se již od nových kořenů velmi liší. Většinou k nasazení nových květních výhonů dochází na podzim a na jaře - přibližně doba denní rovnodennosti. Pokud budete mít nějaké další dotazy obracejte se raději na e-mailovou adresu, kde na odpověď nemusíte tak dlouho čekat. Ještě je dnou se omlouvám za pozdní odpověď.

Phalaenopsis

Datum: 06.06.2011 | Vložil: Věra

Vážený pane Šmajere, stránky se Vám povedly jsou pěkné. Jak víte, zajímám se o bot.Phalaenopsis. Na fotografiích , kde máte P.pulchra, jsem viděla trochu jiný květ. A u P.stobartiany,kde jste se k ní dopracoval? Tu nemohu sehnat, jestli máte nějaký tip, jedu v sobotu do Německa k dceři....zdraví Věra Vonášková

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek