Diskuzní fórum

   Zde můžete reagovat a opovídat na ostatní příspěvky. Vše ale výhradně v mezích slušnosti a konstruktivní diskuze bez osobních invektiv a pod. Požadavek na založení nového diskuzního tématu sdělte v knize návštěv. Vyhrazuji si právo vymazat všechny příspěvky nedodržující základní míru slušnosti a s problematikou orchidejí, případně s diskutovaným tématem nesouvisející.    Administrátor

Diskusní téma: Orchideje ze supermarketů.

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

Datum: 25.06.2018 | Vložil: AlbertAduff

The men's prostate is the central a part of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The men's prostate is located just as you're watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it is almost always very uncomfortable and inconvenient to the patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.Prostate infection, often known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related problem in men younger than 55 years of age. Infections from the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common coming from all varieties of prostate infection. It is caused by bacteria based in the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition connected with a particular defect inside gland and also the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be caused by trauma towards the urinary tract or by infections from other regions from the body. A patient can experience testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal with the prostate defect as well as making use antibiotics and NSAIDs to help remedy the redness.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not yet to establish what causes these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper diet is important. These are some in the actions to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for overall health and will also also maintain your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a couple of ejaculations each week will assist you to prevent prostate cancer.

3. Eat red meat without excess. It has been shown that consuming greater than four meals of beef every week will raise the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most critical measure to look at to make sure a wholesome prostate is always to choose regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you ought to opt for prostate examination at least 12 months.

Název orchidejky

Datum: 19.12.2012 | Vložil: qvazi

Dobrý den, prosím, nevíte někdo název orchidejky? Dostala jsem jí a nebyl u ní žádný štítek.

https://qvazi.rajce.idnes.cz/orchidej/

Laelila liliputana

Datum: 18.11.2012 | Vložil: Věra

Dobrý den pane Šmajere, téměř uplynul rok od doby, co jsem začala shánět svou první rupikolu a mohu se pochlubit, že mám doma vytouženou Laelii liliputana. Koupila jsem ji od Elsner orchideen, mám ji doma čtyři dny.
Důkladně jsem pročetla Vaše informace o rupikolách, zdá se, že rozumím všemu, ale jednu otázku bych měla. Moje rostlina je trs o 12 pahlízách. Tři jsou nové, právě dorůstají, devět je starších. A právě tyto starší mají mírně vrásčité listy. Nemám s rupikolami zkušenosti, tak nevím, zda je mírné scvrkávání normální nebo je to příznak problému s kořeny nebo příliš malé zálivky?
Prosím o radu, nerada bych o rostlinku přišla. Foto mojí rostliny najdete pod tímto odkazem (po dvojím rozkliknutí se otevře v plné velikosti) https://2i.cz/77d01c36e5
Děkuji za Váš čas a odpověď, s pozdravem Věra

Vanda

Datum: 21.07.2012 | Vložil: Marie

Velmi, velmi se omlouvám za zkomolení Vašeho jména. Opravuji na pane Šmajere. Marie

Vanda

Datum: 21.07.2012 | Vložil: Marie

Dobrý den. Pane Majere, prosím o radu, jak pěstovat vandu v bytě, když třeba nejsem několik dnů doma. A je možné např. dát jí všechny ty kořeny do květináče z pálené hlíny (tedy vysychajícího) a mezi kořeny nastrkat kousky kůry, mechu a dřev. uhlí (ne moc těsně), aby, když se to všechno nechá nasáknout dešťovou vodu, vlhkost několik dní vydržela? Strkání celé vandy do skleněné nádoby bez substrátu se mi nějak nezdá. Marie

Re: Vanda

Datum: 17.03.2018 | Vložil: Josefa

Ahoj, jsem milovnicí orchidejí - na amatérské úrovni :-) co se mi líbí tak si pořídím a až potom zjišťuji jak se o to starat. Někdy s úspěchem někdy s měnším... nicméně jsem teď objedvila nádheru - orchidej Vanda (okouzlila mě na titulce časopisu Zahrádkář). Moc ráda bych ji měla doma a zkusila se o ni starat, ale nemůžu ji nikde sehnat. Kde jste ji pořídila vy? V někajé kvalitě - aby trochu vydržela? Neporadíte kde by bylo možné ji koupit? Dík Josefka

Omluva.

Datum: 11.01.2012 | Vložil: administrátor

Omlouvám se všem, kdo poslali nějaké dotazy a nedostali v krátké době na ně odpovědi. Často zápasím se zdravotními problémy a je spolehlivější se obrátit na e-mailovou adresu, kterou kontroluji častěji. Děkuji za pochopení a vynasnažím se ani zde to nešidit.

Laelia liliputana

Datum: 06.01.2012 | Vložil: Věra

Dobrý den pane Šmajere, delší dobu pokukuju po Laelii liliputana. Neměl byste tip,kdeji sehnat?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den, Věra

Re: Laelia liliputana

Datum: 08.01.2012 | Vložil: Vojta

Dobrý den, sice bez 100% záruky, ale Laelia lilliputana my měla být k dostání na výstavě orchidejí v Drážďanech ve dnech 29.3.2012-31.3.2012. V.Š.

Re: Re: Laelia liliputana

Datum: 09.01.2012 | Vložil: Věra

děkuji mnohokrát za odpověď.
Přeji hezký den, Věra

1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek